top of page

TCDIC Group

Public·36 members

(Transmeto=) Kosova Zvicra drejtpërdrejt falas 9 shtator 2023


braktisur ose është zhvendosur nga Kosova për shkak të konfliktit dhe nuk mund ... Të korrigjohen kriteret e pranueshmërisë për ndihmë juridike falas duke i ...
Besimi i tyre dhe përgjegjësia për të ofruar më të mirën për çdo student është motoja jonë! ONE-STOP-SHOP i parë në KOSOVË në fushën e edukimit, këshillimit dhe përgatitjes për studentët që dëshirojnë të studiojnë jashtë vendit. Ne ofrojmë gjithçka që i duhet një nxënësi/studenti. Mësimin e gjuhëve të huaja dhe përgatitjen për testet standarde, gjetjen e shkollës apo universitetit jashtë vendit, përgatitjen e dosjes/profilit për të qenë një konkurrent ideal në çdo institucion edukimi, aplikimin për studime në çdo vend të botës, mundësi për financimin e studimeve, aplikimin për vizë si edhe gjetjen e vend-qëndrimit /akomodimit. Ne jemi bashkë, nga dita e parë që vendosni për të studiuar jashtë vendit, deri në ditën që diplomoheni. ‘WiseWord Group’ - te ne i gjeni të gjitha shërbimet e edukimit! 1000Partnerë në të gjithë botën250Studentë çdo vit50Destinacione11Vite eksperiencëProgrametBachelorMasterPrograme përgatitore për universitetUniversitete Bachelor Një program i diplomës Bachelor është një program universitar që zakonisht kërkon 3-4 vjet për të përfunduar.


Shqipëria, 4 miliardë euro nga turizmi Shqipëria gjatë vitit 2023 u përzgjodh si një destiancion i veçantë turistik për shumë të huaj. Numri i tursitëve Kryeministri Kurti: Nga 5 vendet e BE-së, Greqia është krye të mundësisë së njohjes së Kosovës Kryeministri Albin Kurti, gjatë një interviste për televizionin polak "TVP World”, tha Greqia është në krye sa i përket Tentativat për të manipuluar zgjedhjet në Xhorxha, juria e madhe rekomandon ngritjen e akuzave për tre senatorë amerikanë Një juri e madhe speciale në Xhorxha rekomandoi ngritjen e akuzave kundër një senatori që është në detyrë aktualisht, Censi i popullsisë/ Nis më 18 shtator, pyetësori ka 100 pyetje Më 18 shtator në Shqipëri nis censi i popullsisë dhe banesave 2023.


Wiseword Kosova | United we thrive! Kompanitë tonaTop International Universities and High Schools Mbi 1000 shkolla, kolegje dhe universitete partnere, ne, e dimë se si mund të arrini të studioni aty ku ju dëshironi, kudo në botë. Shërbim profesional këshillimi për nxënësit dhe studentët që duan të studiojnë në shkollat, kolegjet apo universitetet elitare të globit. Ne bashkëpunojmë me institucionet më të respektuara të edukimit në: Angli, SHBA, Gjermani, Zvicër, Austri, Kanadë, Holandë, Kinë dhe kudo në Evropë e kudo në Botë. Ne e dimë se çfarë ndikimi të jashtëzakonshëm mund të sjellë në jetën tuaj edukimi jashtë vendit dhe jemi krenarë të ofrojmë shërbimin më superior të këshillimit në fushën e arsimit. Qëllimi ynë është t’i udhëzojmë studentët në realizimin e potencialit të tyre dhe zhvillimin e aftësive që do t’i ndihmojnë të kenë sukses në karrierën e tyre.


Ministri Sport Shko tek Rtsh Sport Kombëtarja nis stërvitjen: Laçi largohet, Bare me dyshime Shqipëria U21 e nis me fitore, mund Armeninë Kuqezinjtë kanë triumfuar 2-1, me golat e Shpendit dhe Rexhepit Shqipëria U21 e ka nisur me Portugali – Spanjë, çifti i finales Portugali – Spanjë. Kjo do të jetë finalja e Kampionatit Europian të Futbollit të Sallës për moshën deri në 19 Tirana – Erzeni, tjetër duel për trofe Tirana – Erzeni. Është kjo finalja e Kupës së Federatës Shqiptare të Volejbollit për meshkuj, që të dielën Portugalia e Skocia me pikë të plota, Armenia tremb Turqinë Kualifikueset e Euro 2024 në një tjetër mbrëmje emocionuese me rezultate surprizë. Në grupin A, nëse më herët Spanja Spanja shkatërron Gjeorgjinë, Morata realizon “tripletë” Ndeshje për rekord për Spanjën, e cila mposht Gjeorgjinë në kualifikueset e Euro2024.


[[[transmetim televiziv==]]] Astana Partizani Tiranë transme | AAC Partizani Tiranë BATE Borisov transmetim i drejtpërdrejtë 2022Partizani (SHIKO ONLINE<<<<) Valmieras Partizani drejtpërdrejt falas 1Valmieras FK


Nga 1 janari 2024 shtetasit e Kosovës pa viza në Zvicër Qeveria zvicerane përjashtoi shtetasit e Kosovës nga kërkesat për viza, vendim i cili do të hyjë në fuqi më 1 janar të vitit 2024. “Kosova ka


Ju na tregoni dëshirat dhe ne ju japim të gjitha mundësitë e zgjedhjes, sepse çdo verë ka një histori. Low-Cost International Universities Ne jemi qendër e specializuar për këshillim në fushën e edukimit për të rinjtë e interesuar për studime jashtë vendit në shkolla apo universitete me kosto zero ose me bursa të plota. WiseWord Solution është partneri juaj për t’ju ndihmuar të realizoni ëndrrën për të studiuar kudo në botë, falas apo me kosto të papërfillshme! Eksperienca dhe metodologjia jonë e krijimit të “Profilit Ideal të Studentit” që zyrtarët e pranimit në Universitetet Publike Evropiane dhe Amerikane kërkojnë tek kandidatët fitues, garantojnë pranimin tuaj në të paktën 1 universitet! Ne e dimë sekretin si mund të studiosh jashtë vendit me kosto zero! Visa Application, Immigration, Education! Ekip shumë i kualifikuar dhe tërësisht i përkushtuar për të siguruar një informacion të saktë mbi vizat dhe shërbimin e aplikimit për studentët, turistët dhe korporatat.


Ne jemi krenarë që sot jemi zgjedhja e parë për çdo student që dëshiron një aplikim të suksesshëm për vizë. WISE Visa është një nga agjencitë kryesore të vizave për studime dhe tashmë partneri më i besueshëm për vizat turistike si edhe ato të biznesit. Stafi ynë i trajnuar posaçërisht për proceset më delikate të aplikimit është garancia jonë. International Education Fair WISE EVENTS, është krijuar për të ofruar një shërbim elitar të panaireve të edukimit. Stafi me një përvojë të gjatë në fushën e organizimit të eventeve ka realizuar me sukses panaire, seminare, intervista televizive dhe aktivitete publike në: Kosovë, Shqipëri dhe rajon. Shërbimi profesional ka bërë që në çdo panair të bashkohen me qindra shkolla dhe universitete nga e gjithë bota.


[tv<<<<] Europa Dukagjini drejtpërdrejt 20 korrik 2023 k. ne 19 korr 2023 — ly/32SjII Listen Live to the Radio Dukagjini 99, 7 music radio station streaming free online from Priština, Kosovo. [Shiko Tv!!]


Qytetarëve do u drejtohen rreth 100 pyetje të censit, shumicës Balla pret koordinatorin britanik: Rënie drastike e numrit të emigrantëve të paligjshëm Ministri i Brendshëm Taulant Balla priti sot (8 shtator) koordinatorin e posaçëm të qeverisë britanike për Migracionin e Paligjshëm, Dekreti/ Parlamenti mblidhet të hënën për ndryshimet në qeveri Propozimet e kryeministrit Edi Rama për ndryshimet në qeveri janë që prej 5 shtatorit mbi tryezën e Presidentit të Republikës. Emrat Shtyhet gjyqi për "Gërdecin"/ Mediu kërkon 90 dëshmitarë, seanca më 22 shtator Gjykata e Posaçme Kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur ta shtyjë për 22 shtator seancën për tragjedinë e Gërdecit Ndryshimet në qeverinë Rama, Berisha: Ikën mëkatarë, erdhën mëkatarë! Ish-kryeministri Sali Berisha, njëherësh kryetar i grupit demokrat, nuk ka asnjë shpresë se qeveria e pasardhësit të tij, Edi Rama, Peleshi pret ministrin e ri të Mbrojtjes të Kosovës: Mbështetje në proceset euroatlantike Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi priti sot (8 shtator) ministrin e ri të Mbrojtjes të Republikës së Kosovës, Ejup Maqedonci.


Zakonisht duhen 1-2 vjet për të përfunduar. Përfundimi i një diplome Master mund të kualifikojë të diplomuarit për të punuar në pozicione të nivelit të përparuar ose ekzekutiv. Një diplomë Master kërkohet gjithashtu për pranimin në disa programe doktorature. Programe përgatitore për universitet Këto programe janë krijuar posaçërisht për studentët që kanë mbaruar të paktën 1 vit shkollë të mesme në vendin e tyre të lindjes. Këto programe 1 vjeçare janë mënyra më e mirë për të marrë çdo të ri në universitete në Mbretërinë e Bashkuar, Hollandë ose Gjermani.


2 Bashkim familjar tek një shtetas zviceran - TLScontact Asnjë dokument nuk duhet të dërgohet drejtpërdrejt në ambasadë. Formularët merren falas në sportelin e Ambasadës


[[[Sport TV>>>]''']] Polonia U21 Kosova U21 transmetim i dre 7 orë më parë — Lajme Eurobasket TRANSMETIMI ONLINE DREJTPËRDREJTË Drejtori ekzekutiv i FIBA Evropës, mysafir në ndeshjen Kosova-Zvicra Orari


Regjistrimi në një program Bachelor kërkon që studentët të zgjedhin një fushë studimi, të tilla si financa, historia, komunikimet, etj. Të diplomuarit nga një program Bachelor janë të kualifikuar për të punuar në pozicione të nivelit fillestar ose të nivelit drejtues, në varësi të fushës. Master Programet e gradave master janë programe pasuniversitare që u lejojnë studentëve të specializohen në një fushë studimi.


(TRANSMETIM TELEVIZIV!) Polonia U21 Kosova U21 15 orë më parë — [[TV]] Republika Çeke Shqipëria drejtpërdrejt falas 7 shtato((HD live##)) Kosova Rumania transmetim i drejtpërdrejtëLigji-nr. -9590-datë-27.


[SHIKONI<<<] Armenia U21 Shqipëria U21 transmetim i 13 orë më parë — (TRANSMETIM*) Partizani Escaldes drejtpërdrejt falas 01.08.2 1 gush [Transmetim i drejtpërdrejtë##] Polonia U21 Kosova U21 drejt6 orë


STRATEGJIA KOMBËTARE PËR TË DREJTAT braktisur ose është zhvendosur nga Kosova për shkak të konfliktit dhe nuk mund Të korrigjohen kriteret e pranueshmërisë për ndihmë juridike falas duke


(Live Sport!!) Partizani Valmieras shiko live 17 gusht 2023 17 gush 2023 — ((SHIKONI<)) Valmieras Partizani Tiranë drejtpërdrejt falas të tjera 10/08/2023 | Rajoni Kosova nis përgatitjet për dy ndeshjet e


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page