top of page

TCDIC Group

Public·36 members

((тв во живо###)) Македонија Италија пренос 9 септември 2023


пред 11 часа — Шведска U21 Македонија U21 пренос во живо 08.09.2023 пред 11 часа ... извор] Фудбалската федерација на Италија потврдила дека Италија ќе ...
(Пренос во живо>>) Гледајте ВО ЖИВО: Будуќност Струга 1 Гледајте ВО ЖИВО: Македонија – Романија (ЛИНК) што во моментов му се случува на Јувентус во Италија. Замислете што ќе се случи со клубовите


КФСМ: Кошаркарска Федерација на Република Северна Cryo.mk горска Аџибадем Систина Macron кигли окта. КФСМ Logo. Кошаркарска Федерација на Северна Македонија Ул. „Дебарца“ Бр. 28, 1000


Македонија (Фудбал) | Macedonia Македонија, Фудбал: резултати во живо, вести. Macedonia: rezultati vo zivo, vesti. Дарко Чурлинов ѝ посака среќа на Македонија со


Македонија- Бугарија, на Аренаспорт со македонски Дуелот на македонската репрезентација ќе се пренесува на две платформи, пренос ќе врши ексклузивниот сопственик на ТВ правата, Аренаспорт и МТВ која


[265] Италија - Македонија 0:1 (24.03.2022) - YouTube YouTube YouTube 0:17 YouTube Македонска Фудбалска Репрезентација 24.3.2022


Гундоган ја доби лентата девет месеци пред Европското првенство на кое Германците ќе бидат домаќини. „Воодушевен сум од довербата. 6 поврзани вести »Дерби - пред: 5 часа Стоперот на Ливерпул, Вирџил Ван Дајк доби дополнителна санкција од ФА за неговото однесување на дерби средбата против Њукасл на „Сент Џејмс Парк“. Холанѓанецот заработи црвен картон на тој дуел, одлука која не му се допадна и имаше што да им каже... Спортманија - пред: 8 часа Њукасл во последните денови од летниот преоден рок одбил понуда тешка 100 милиони фунти од Ливерпул за бразилецот Бруно Гимараеш, објави шпански „Ас“. Ливерпул летово на „Енфилд“ ги донесе Алексис Мекалистер од Брајтон, Доминик Собослаи од Ред Бул...


ТВ-ПРЕНОСИ: ГРУЗИЈА – МАКЕДОНИЈА НА ТРИ КАНАЛИ 23.9.2022 — 20:45 ФУДБАЛ Лига на нации од УЕФА Италија – Англија на Sportklub 5 и Arena Premium 1. Овде е комплетната понуда за


Gol. mk - пред: 5 часа Фудбалерите на Лихтенштајн постигнаа гол на официјален натпревар по повеќе од една година. По 10. јуни 2022, оваа селекција се радува на погодок во натпреварот против Босна и Херцеговина во Зеница. Екипа - пред: 5 часа Македонската репрезентација вечерва на тренинг-центарот „Петар Милошевски“ во комплексот Куќа на фудбалот на ФФМ го одработи последниот тренинг пред утрешниот квалификациски натпревар со Италија на арената „Тодор Проески“. TopSport - пред: 9 часа Македонскиот репрезентативен голман Столе Димитриевски има две желби пред утрешниот дуел со големиот фаворит Италија. Нашиот национален тим да ги победи „аѕурите“, а потоа и да направи селфи со неговиот идол Џанлуиџи Буфон.


Што било првпат на светските првенства 14.5.2018 — СП 1954 – ПРВ ТВ-ПРЕНОС: Олимпискиот првак Унгарија со Пушкаш, Божик, Полуфиналето Италија – Германија 4-3 е единствен меч на СП со


Клубовите од Саудиската професионална лига (SPL) потрошиле 957 милиони долари на играчи во... 24 поврзани вести »Спортски - пред: 6 часа Новиот капитен на Италија, Чиро Имобиле денес присуствуваше на пресконференцијата пред мечот со Македонија. Имобиле покажа респект кон нашата репрезентација, но упати сериозни критики за теренот на Националната Арена „Тодор Проески“. 23 поврзани вести »Слободен Печат - пред: 5 часа Maкедонскиот шампион, Струга Трим Лум по засилувањата од Брегот на Слоновата Коска, Уганда, Нигерија и Гана денес објави дека се засилува со фудбалер од Буркина Фасo. Ново име во Струга е напаѓачот Басиру Кампаоре. 8 поврзани вести »Gol.


mk - пред: 5 часа Фудбалската репрезентација на Италија допатува попладнево во Скопје за натпреварот против Македонија во квалификациите за Европското првенство. Иако пракса е гостинската екипа да одржи тренинг на теренот на кој што се игра натпреварот на 24 часа... 10 поврзани вести »Екипа - пред: 7 часа Голманот Марко Алчевски и дефинитивно е херојот на Македонија во победата од 0-1 на гостувањето против Шведска во Јончепинг на стартот од квалификациите на младата репрезентација за пласман на ЕП 2025. 5 поврзани вести »Во Центар - пред: 4 часа Актуелните светски шампиони, фудбалерите на Аргентина, со победа ги стартуваа јужноамериканските квалификации за СП 2026 година – во Буенос Аирес го совладаа Еквадор со 1:0.


Во сабота двомеч Македонија - Италија: Одбојката и фудбалот нема да се поклопатОдлучено е натпреварот во Бари во рамките на одбојкарското Европско првенство да се игра од 18 часот, со што нема да се поклопи со вечерниот фудбалски спектакл во Скопје. Спортските вљубеници можат да здивнат - саботната двојна пресметка на Македонија и Италија ќе биде во различен термин - за вистински спортски празник. Прво од 18 часот во салата „ПалаФлорио“ во Бари светскиот и европски одбојкарски шампион и кодомаќин на тековното првенство, Италија, ќе ја пречека Македонија во осминафиналето од ЕвроВолеј 2023. Македонските одбојкари по синоќешниот убедлив пораз со 3:0 од Чешка завршија на 4. место во групата Ц и со тоа налетаа на првопласираниот од групата А, велесилата Италија.


(Спорт ТВ###) Шведска U21 Македонија U21 натпревар во пред 11 часа — Football Federation of Macedonia Football Federation of Macedonia Прес конференција пред утрешниот натпревар со Италија Македонија до


Во сабота двомеч Македонија - Италија: Одбојката и Кајгана Кајгана пред 2 дена — пред 2 дена Македонските одбојкари по синоќешниот убедлив пораз со 3:0 од Чешка завршија на 4. место во групата Ц и со тоа налетаа на првопласираниот


Аргентинците доминираа во вториот дел, но на крајот немаа решение. 24 поврзани вести »Слободен Печат - пред: 6 часа Покрај Елиф Елмас и селекторот Благоја Милевски на денешната прес-конференција пред утрешниот натпревар против Италија присуствуваше и Енис Барди. Во отсуство на Стефан Ристовски кој се повлече од репрезентацијата, Барди ќе биде новиот капитен на... 27 поврзани вести »Sport 1 - пред: 7 часа Младата македонска фудбалска репрезентација најави дека ќе игра важна улога во овој квалификациски циклус и дека сериозно ќе се бори за пласман на Европско првенство, откако вечерва победнички тргнаа во новите квалификации, со победа кај втората... 4 поврзани вести »Вечер Прес - пред: 3 часа Навивачите на Барселона се на тест – клубот најави дека може да се купи дел од тревната површина од стадионот „Ноу Камп“.


[ПРЕНОС ВО ЖИВО!!] Шведска U21 Македонија - PASMI пред 11 часа — Шведска U21 Македонија U21 пренос во живо 08.09.2023 пред 11 часа извор] Фудбалската федерација на Италија потврдила дека Италија


пренос Archives Tag: пренос Муратовски: Немој случајно да има пренос од Вардар во финале… Според ЕРТ, Италија играше фудбал против духови а не против


Бруно Петковиќ со еврогол од слободен удар ја отвори ревијата погодоци на оваа... 9 поврзани вести »Канал5 - пред: 7 часа Македонската фудбалска репрезентација до 21 година ја совлада вечерва Шведска на гостински терен со 1-0 и со победа ги почна квалификациите за пласман на Европското првенство во 2025 година. 34 поврзани вести во 5 поттеми »А1 On - пред: 2 часа Изминатиот преоден рок може да го промени фудбалот засекогаш бидејќи е „родена“ најмоќната финансиска сила на која ретко кој може да и’ се спротивстави.


Краток преглед на проектот (КПП) се комплетира воспоставуването на коридорот Исток - Запад за пренос на електрична енергија поме|у Бугарија, Македонија, Албанија, Црна Гора и.


Македонија против Италија во баражот за СП 2022. - Италија е актуелен европски првак. Имаме голема почит за противникот и за нивниот селектор. Многупати сум напоменал дека го ценам како селектор и како


About

Welcome to the group! You can connect with other members, ge...
bottom of page